NCAA Women's Rowing Championships 2019
Full Race Results


#1 Division III - II Eights Heat 1 Top 2 Advance to Grand Final, Remainder to Rep (16:00:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Bates (Grace Murnaghan) 3   03:22.020
03:22.020
05:04.333
01:42.313
06:48.639
01:44.306
2 WPI (Lillian Neff) 2   03:28.540
03:28.540
05:13.737
01:45.197
07:00.342
01:46.605
11.703
3 Pacific Lutheran (Anna Norman-wikner) 4   03:30.610
03:30.610
05:18.303
01:47.693
07:08.664
01:50.361
20.025
4 Washington College (Caroline Jackson) 5   03:34.290
03:34.290
05:22.497
01:48.207
07:12.957
01:50.460
24.318

#2 Division III - II Eights Heat 2 Top 2 Advance to Grand Final, Remainder to Rep (16:10:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Wesleyan (CT) (Monica Rao) 3 01:48.310 03:26.256
01:37.946
05:06.236
01:39.980
06:47.652
01:41.416
2 Hamilton (Alexia Assimakapolous) 5 01:40.340 03:25.078
01:44.738
05:06.044
01:40.966
06:47.777
01:41.733
00.125
3 Wellesley (Mia Caglieris) 4 01:44.820 03:24.579
01:39.759
05:07.696
01:43.117
06:47.787
01:40.091
00.135
4 Ithaca (Dania Bogdanovic) 2 01:44.600 03:31.250
01:46.650
05:18.004
01:46.754
07:05.972
01:47.968
18.320

#3 Division III - I Eights Heat 1 Top 2 Advance to Grand Final, Remainder to Rep (16:20:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Bates (Lena Rintell) 3 01:35.960 03:14.520
01:38.560
04:51.039
01:36.519
06:28.620
01:37.581
2 Ithaca (Savannah Brija) 2 01:35.960 03:16.230
01:40.270
04:55.152
01:38.922
06:35.334
01:40.182
06.714
3 Wesleyan (CT) (Allison Quintana) 4 01:46.190 03:21.130
01:34.940
05:02.838
01:41.708
06:47.283
01:44.445
18.663
4 Washington College (Erika Reynolds) 5 01:40.230 03:26.550
01:46.320
05:11.301
01:44.751
06:55.256
01:43.955
26.636

#4 Division III - I Eights Heat 2 Top 2 Advance to Grand Final, Remainder to Rep (16:30:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 WPI (Melissa Bazakas-chamberlain) 4 01:38.200 03:19.310
01:41.110
04:59.085
01:39.775
06:39.264
01:40.179
2 Wellesley (Frances Dingivan) 3 01:37.200 03:18.480
01:41.280
04:59.628
01:41.148
06:40.747
01:41.119
01.483
3 Hamilton (Emily Norum) 2 01:38.930 03:22.080
01:43.150
05:05.811
01:43.731
06:51.149
01:45.338
11.885
4 Pacific Lutheran (Hannah Beach) 5 01:40.900 03:24.680
01:43.780
05:08.985
01:44.305
06:54.467
01:45.482
15.203

#5 Division I - I Eights Heat 1 Top 3 Advance to AB Semi-Finals, Remainder to CD Semi-Finals (16:40:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 California (Charlotte Wesselmann) 3 01:30.650 03:04.880
01:34.230
04:36.901
01:32.021
06:08.673
01:31.772
2 Ohio State (Leonie Heuer) 4 01:29.440 03:03.050
01:33.610
04:35.587
01:32.537
06:09.045
01:33.458
00.372
3 Yale (Daisy Mazzio-mason) 2 01:30.980 03:05.930
01:34.950
04:41.457
01:35.527
06:18.074
01:36.617
09.401
4 Duke (Isabel Ruby-hill) 5 01:33.660 03:09.950
01:36.290
04:46.345
01:36.395
06:22.905
01:36.560
14.232
5 Indiana (Madison Wright) 1 01:38.140 03:12.610
01:34.470
04:46.428
01:33.818
06:23.849
01:37.421
15.176

#6 Division I - I Eights Heat 2 Top 2 Advance to AB Semi-Finals, Remainder to Reps (16:50:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Princeton (Hadley Irwin) 3 01:29.800 03:04.420
01:34.620
04:39.107
01:34.687
06:16.771
01:37.664
2 Iowa (Eve Stewart) 2 01:30.790 03:07.190
01:36.400
04:43.114
01:35.924
06:18.287
01:35.173
01.516
3 Brown (Adelaide Dahl) 4 01:31.790 03:07.360
01:35.570
04:43.200
01:35.840
06:19.236
01:36.036
02.465
4 Navy (Megan Hanson) 5 01:34.830 03:16.700
01:41.870
04:47.652
01:30.952
06:25.082
01:37.430
08.311
5 UCF (Lara Maule) 1 01:38.510 03:19.450
01:40.940
05:00.442
01:40.992
06:40.070
01:39.628
23.299

#7 Division I - I Eights Heat 3 Top 2 Advance to AB Semi-Finals, Remainder to Reps (17:00:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Stanford (Stephanie Grauer) 3 01:47.480 03:03.570
01:16.090
04:35.990
01:32.420
06:09.583
01:33.593
2 Michigan (Jessica Schoonbee) 4 01:30.920 03:06.240
01:35.320
04:39.822
01:33.582
06:15.235
01:35.413
05.652
3 Rutgers (Sarah Johanek) 2 01:32.500 03:08.170
01:35.670
04:41.125
01:32.955
06:16.728
01:35.603
07.145
4 Harvard (Rafaela Stalph) 5 01:31.880 03:09.580
01:37.700
04:44.895
01:35.315
06:20.011
01:35.116
10.428
5 Rhode Island (Erika Pena) 1 01:37.010 03:18.790
01:41.780
05:00.112
01:41.322
06:38.980
01:38.868
29.397
6 Marist (Bernadette Winby) 6 01:40.210 03:23.250
01:43.040
05:03.619
01:40.369
06:42.157
01:38.538
32.574

#8 Division I - I Eights Heat 4 Top 2 Advance to AB Semi-Finals, Remainder to Reps (17:10:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Texas (Ljiljana Josic) 4 01:29.680 03:03.700
01:34.020
04:34.270
01:30.570
06:07.284
01:33.014
2 Washington (Tabea Schendekehl) 3 01:27.850 03:02.650
01:34.800
04:36.290
01:33.640
06:09.394
01:33.104
02.110
3 Virginia (Reilly White) 2 01:30.950 03:05.820
01:34.870
04:41.472
01:35.652
06:20.047
01:38.575
12.763
4 Wisconsin (Alicia Evans) 5 01:30.900 03:08.820
01:37.920
04:45.647
01:36.827
06:23.960
01:38.313
16.676
5 Gonzaga (Zoe Calambokidis) 1 01:34.630 03:13.930
01:39.300
04:52.401
01:38.471
06:31.404
01:39.003
24.120
6 Northeastern (Monica Mcewan) 6 01:38.450 03:19.020
01:40.570
04:57.799
01:38.779
06:36.115
01:38.316
28.831

#9 Division I - II Eights Heat 1 Top 3 Advance to AB Semi-Finals, Remainder to CD Semi-Finals (17:20:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Washington (Klara Grube) 3 01:30.910 03:06.650
01:35.740
04:42.883
01:36.233
06:19.507
01:36.624
2 Brown (Andrea Bernhardt) 2 01:32.910 03:09.390
01:36.480
04:46.948
01:37.558
06:25.514
01:38.566
06.007
3 Princeton (Lauren Barnard) 4 01:32.350 03:09.760
01:37.410
04:48.197
01:38.437
06:29.079
01:40.882
09.572
4 UCF (Alyssa Derksen) 5 01:38.440 03:18.840
01:40.400
04:59.730
01:40.890
06:41.260
01:41.530
21.753
5 Navy (Elizabeth Downing) 1 01:39.520 03:20.390
01:40.870
05:06.678
01:46.288
06:44.684
01:38.006
25.177

#10 Division I - II Eights Heat 2 Top 2 Advance to AB Semi-Finals, Remainder to Reps (17:30:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Michigan (Grace Gagliardi) 3 01:32.730 03:11.030
01:38.300
04:47.342
01:36.312
06:24.640
01:37.298
2 Ohio State (Claire Cannon) 4 01:34.780 03:17.330
01:42.550
04:52.087
01:34.757
06:28.934
01:36.847
04.294
3 Yale (Katie King-smith) 2 01:34.890 03:13.890
01:39.000
04:52.037
01:38.147
06:30.210
01:38.173
05.570
4 Rutgers (Mackenzie George) 5 01:36.940 03:16.360
01:39.420
04:53.824
01:37.464
06:32.583
01:38.759
07.943
5 Northeastern (Adrienne Orriols) 1 01:41.070 03:25.600
01:44.530
05:08.987
01:43.387
06:51.703
01:42.716
27.063

#11 Division I - II Eights Heat 3 Top 2 Advance to AB Semi-Finals, Remainder to Reps (17:40:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Stanford (Rena White) 3 01:32.620 03:08.170
01:35.550
04:44.222
01:36.052
06:20.693
01:36.471
2 Texas (Katelyn Bouthillette) 4 01:34.310 03:09.930
01:35.620
04:45.023
01:35.093
06:21.829
01:36.806
01.136
3 Wisconsin (Elisabet Pietz) 5 01:37.030 03:15.380
01:38.350
04:54.265
01:38.885
06:32.664
01:38.399
11.971
4 Duke (Lelia Boley) 2 01:35.720 03:14.410
01:38.690
04:53.996
01:39.586
06:33.850
01:39.854
13.157
5 Iowa (Rachel Canon) 1 01:37.770 03:17.170
01:39.400
04:58.668
01:41.498
06:41.614
01:42.946
20.921
6 Marist (Shawna Gilson) 6 01:48.070 03:36.020
01:47.950
05:04.500
01:28.480
07:14.917
02:10.417
54.224

#12 Division I - II Eights Heat 4 Top 2 Advance to AB Semi-Finals, Remainder to Reps (17:50:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 California (Maddison Brown) 3 01:33.580 03:11.530
01:37.950
04:47.928
01:36.398
06:24.858
01:36.930
2 Virginia (Star Davidson) 4 01:36.240 03:13.760
01:37.520
04:51.112
01:37.352
06:29.904
01:38.792
05.046
3 Indiana (Paige Spiller) 2 01:37.280 03:15.910
01:38.630
04:54.422
01:38.512
06:32.115
01:37.693
07.257
4 Harvard (Sarah Tisdall) 5 01:37.410 03:14.980
01:37.570
04:56.245
01:41.265
06:34.407
01:38.162
09.549
5 Gonzaga (Alexandra Moeller) 6 01:42.770 03:25.810
01:43.040
05:08.369
01:42.559
06:50.304
01:41.935
25.446
6 Rhode Island (Mekenzie Mattheson) 1 01:41.800 03:27.450
01:45.650
05:13.395
01:45.945
06:57.000
01:43.605
32.142

#13 Division I - Fours Heat 1 Top 3 Advance to AB Semi-Finals, Remainder to CD Semi-Finals (18:00:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Washington (Demitra Tsamopoulou) 3 01:43.730 03:28.940
01:45.210
05:15.280
01:46.340
07:02.901
01:47.621
2 California (Carlie Stipe) 2 01:46.590 03:31.330
01:44.740
05:19.166
01:47.836
07:06.649
01:47.483
03.748
3 Brown (Amira Parker) 4 01:43.070 03:33.100
01:50.030
05:24.671
01:51.571
07:17.694
01:53.023
14.793
4 Iowa (Nina Lawrence) 5 01:48.260 03:39.400
01:51.140
05:33.754
01:54.354
07:26.819
01:53.065
23.918
5 Harvard (Caroline Noble) 1 01:52.850 03:47.740
01:54.890
05:45.009
01:57.269
07:44.006
01:58.997
41.105

#14 Division I - Fours Heat 2 Top 2 Advance to AB Semi-Finals, Remainder to Reps (18:10:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Stanford (India Robinson) 3 01:42.270 03:27.330
01:45.060
05:13.504
01:46.174
07:01.024
01:47.520
2 Yale (Anna Scott) 2 01:44.240 03:32.750
01:48.510
05:22.005
01:49.255
07:12.385
01:50.380
11.361
3 Duke (Amelia Shunk) 4 01:47.900 03:35.440
01:47.540
05:24.774
01:49.334
07:15.157
01:50.383
14.133
4 UCF (Chiara Ciullo) 5 01:46.330 03:38.060
01:51.730
05:30.133
01:52.073
07:22.920
01:52.787
21.896
5 Navy (Katherine Long) 1 01:50.350 03:42.030
01:51.680
05:35.624
01:53.594
07:29.022
01:53.398
27.998

#15 Division I - Fours Heat 3 Top 2 Advance to AB Semi-Finals, Remainder to Reps (18:20:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Texas (Lauren Mufarreh) 3 01:42.260 03:30.290
01:48.030
05:20.053
01:49.763
07:08.753
01:48.700
2 Rutgers (Grace Lewis) 5 01:47.970 03:36.420
01:48.450
05:24.206
01:47.786
07:11.924
01:47.718
03.171
3 Princeton (Hannah Schaenman) 4 01:44.540 03:34.030
01:49.490
05:23.225
01:49.195
07:13.830
01:50.605
05.077
4 Virginia (Abbie Bird) 2 01:45.580 03:34.720
01:49.140
  07:19.166
03:44.446
10.413
5 Rhode Island (Tinsley Copeland) 1 01:52.840 03:48.670
01:55.830
05:46.402
01:57.732
07:41.824
01:55.422
33.071
6 Marist (Sara Barker) 6 01:57.090 03:55.570
01:58.480
05:54.796
01:59.226
07:51.634
01:56.838
42.881

#16 Division I - Fours Heat 4 Top 2 Advance to AB Semi-Finals, Remainder to Reps (18:30:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Ohio State (Kendell Massier) 3 01:45.750 03:32.940
01:47.190
05:19.655
01:46.715
07:05.275
01:45.620
2 Michigan (Lilia Duncan) 4 01:43.950 03:32.380
01:48.430
05:20.003
01:47.623
07:06.741
01:46.738
01.466
3 Indiana (Rosemary Munro) 2 01:44.650 03:32.220
01:47.570
05:21.825
01:49.605
07:09.447
01:47.622
04.172
4 Wisconsin (Elizabeth Clarke) 5 01:47.520 03:35.850
01:48.330
05:25.736
01:49.886
07:14.518
01:48.782
09.243
5 Northeastern (Peri Mishkin) 1 01:54.210 03:45.810
01:51.600
05:39.535
01:53.725
07:31.777
01:52.242
26.502
6 Gonzaga (Samantha Toll) 6 01:56.820 03:51.460
01:54.640
05:47.053
01:55.593
07:43.125
01:56.072
37.850

#17 Division II - Eights Heat 1 Top 1 Advance to Grand Final, Remainder to Rep (18:40:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Central Okla. (Cameron Blunk) 3 01:39.210 03:20.470
01:41.260
05:01.656
01:41.186
06:42.700
01:41.044
2 Seattle Pacific (Chloe Remley) 4 01:41.040 03:23.860
01:42.820
05:06.867
01:43.007
06:53.980
01:47.113
11.280
3 Jefferson (Michaela Strangia) 2 01:41.120 03:27.280
01:46.160
05:13.960
01:46.680
07:00.416
01:46.456
17.716

#18 Division II - Eights Heat 2 Top 1 Advance to Grand Final, Remainder to Rep (18:50:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Western Wash. (Angie Dexter) 2 01:40.320 03:20.410
01:40.090
05:00.185
01:39.775
06:38.454
01:38.269
2 Florida Tech (Natalia Arasa Bonavila) 3 01:36.910 03:18.020
01:41.110
04:59.413
01:41.393
06:40.461
01:41.048
02.007
3 UC San Diego (Tonya Khounani) 4 01:36.990 03:18.890
01:41.900
05:00.240
01:41.350
06:40.802
01:40.562
02.348

#19 Division II - Fours Heat 1 Top 1 Advance to Grand Final, Remainder to Rep (19:00:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Central Okla. (Shelby Wackerly) 3 01:49.510 03:43.670
01:54.160
05:36.547
01:52.877
07:29.590
01:53.043
2 Western Wash. (Hannah Bivans) 4 01:51.160 04:01.840
02:10.680
05:39.557
01:37.717
07:34.601
01:55.044
05.011
3 Jefferson (Jennifer Palacios) 2 01:56.990 03:56.160
01:59.170
05:56.286
02:00.126
07:57.095
02:00.809
27.505

#20 Division II - Fours Heat 2 Top 1 Advance to Grand Final, Remainder to Rep (19:10:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Florida Tech (Shaula Rey) 3 01:46.790 03:42.220
01:55.430
05:41.584
01:59.364
07:39.629
01:58.045
2 Seattle Pacific (Brooklyn Liberato) 2 01:54.820 03:50.270
01:55.450
05:46.362
01:56.092
07:41.920
01:55.558
02.291
3 UC San Diego (Madeleine Wagner) 4 01:53.350 03:49.090
01:55.740
05:46.927
01:57.837
07:45.929
01:59.002
06.300

#21 Division III - II Eights Repechage Top 2 Advance to Grand Final, Remainder to Petite Final (19:20:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Wellesley (Mia Caglieris) 3 01:44.150 03:35.880
01:51.730
05:18.128
01:42.248
07:05.160
01:47.032
2 Pacific Lutheran (Anna Norman-wikner) 4 01:47.340 03:36.600
01:49.260
05:20.888
01:44.288
07:07.806
01:46.918
02.646
3 Ithaca (Dania Bogdanovic) 1 01:46.610 03:35.880
01:49.270
05:24.775
01:48.895
07:11.647
01:46.872
06.487
4 Washington College (Caroline Jackson) 2 01:48.010 03:34.180
01:46.170
05:29.319
01:55.139
07:16.988
01:47.669
11.828

#22 Division III - I Eights Repechage Top 2 Advance to Grand Final, Remainder to Petite Final (19:30:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Wesleyan (CT) (Allison Quintana) 4 01:45.130 03:23.862
01:38.732
05:07.669
01:43.807
06:52.249
01:44.580
2 Hamilton (Emily Norum) 3 01:41.770 03:24.166
01:42.396
05:08.634
01:44.468
06:54.006
01:45.372
01.757
3 Pacific Lutheran (Hannah Beach) 1 01:43.110 03:27.290
01:44.180
05:12.576
01:45.286
06:56.886
01:44.310
04.637
4 Washington College (Erika Reynolds) 2 01:41.750 03:26.540
01:44.790
05:14.433
01:47.893
06:58.607
01:44.174
06.358

#23 Division I - I Eights Repechage 1 Top 2 Advance to AB Semi-Finals, Remainder to CD Semi-Finals (20:12:00) Cancelled
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
- Indiana (Madison Wright) 1       OK
- Wisconsin (Alicia Evans) 2       OK
- Rutgers (Sarah Johanek) 3       OK
- Yale (Daisy Mazzio-mason) 4       OK
- Navy (Megan Hanson) 5       OK
- Gonzaga (Zoe Calambokidis) 6       OK
- Marist (Bernadette Winby) 7       OK

#24 Division I - I Eights Repechage 2 Top 2 Advance to AB Semi-Finals, Remainder to CD Semi-Finals (20:24:00) Cancelled
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
- Rhode Island (Erika Pena) 1       OK
- Duke (Isabel Ruby-hill) 2       OK
- Brown (Adelaide Dahl) 3       OK
- Virginia (Reilly White) 4       OK
- Harvard (Rafaela Stalph) 5       OK
- UCF (Lara Maule) 6       OK
- Northeastern (Monica Mcewan) 7       OK

#25 Division I - II Eights Repechage 1 Top 2 Advance to AB Semi-Finals, Remainder to CD Semi-Finals (20:36:00) Cancelled
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
- Navy (Elizabeth Downing) 1       OK
- Harvard (Sarah Tisdall) 2       OK
- Wisconsin (Elisabet Pietz) 3       OK
- Princeton (Lauren Barnard) 4       OK
- Rutgers (Mackenzie George) 5       OK
- Gonzaga (Alexandra Moeller) 6       OK
- Marist (Shawna Gilson) 7       OK

#26 Division I - II Eights Repechage 2 Top 2 Advance to AB Semi-Finals, Remainder to CD Semi-Finals (20:48:00) Cancelled
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
- Northeastern (Adrienne Orriols) 1       OK
- Duke (Lelia Boley) 2       OK
- Indiana (Paige Spiller) 3       OK
- Yale (Katie King-smith) 4       OK
- UCF (Alyssa Derksen) 5       OK
- Iowa (Rachel Canon) 6       OK
- Rhode Island (Mekenzie Mattheson) 7       OK

#27 Division I - Fours Repechage 1 Top 2 Advance to AB Semi-Finals, Remainder to CD Semi-Finals (21:00:00) Cancelled
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
No Results

#28 Division I - Fours Repechage 2 Top 2 Advance to AB Semi-Finals, Remainder to CD Semi-Finals (21:12:00) Cancelled
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
No Results

#29 Division I - I Eights A/B Semifinals Top 3 Advance to Upper Final, Remainder to Lower Final (10:00:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 California (Charlotte Wesselmann) 3 01:34.050 03:14.930
01:40.880
04:53.685
01:38.755
06:31.252
01:37.567
2 Texas (Ljiljana Josic) 4 01:33.760 03:20.600
01:46.840
  06:33.682
03:13.082
02.430
3 Michigan (Jessica Schoonbee) 5 01:36.250 03:18.920
01:42.670
  06:38.038
03:19.118
06.786
4 Iowa (Eve Stewart) 2 01:36.920 03:16.480
01:39.560
05:03.197
01:46.717
06:41.806
01:38.609
10.554
5 Brown (Adelaide Dahl) 6 01:37.750 03:21.260
01:43.510
  06:46.531
03:25.271
15.279
6 Virginia (Reilly White) 1 01:36.420 03:14.060
01:37.640
05:03.786
01:49.726
06:49.616
01:45.830
18.364

#30 Division I - I Eights A/B Semifinals Top 3 Advance to Upper Final, Remainder to Lower Final (10:10:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Washington (Tabea Schendekehl) 5 01:34.680 03:15.100
01:40.420
05:00.246
01:45.146
06:32.931
01:32.685
2 Stanford (Stephanie Grauer) 3 01:35.600 03:18.430
01:42.830
04:55.058
01:36.628
06:33.781
01:38.723
00.850
3 Ohio State (Leonie Heuer) 2 01:32.470 03:23.290
01:50.820
05:03.575
01:40.285
06:33.848
01:30.273
00.917
4 Princeton (Hadley Irwin) 4 01:33.440 03:18.970
01:45.530
04:55.278
01:36.308
06:42.153
01:46.875
09.222
5 Rutgers (Sarah Johanek) 1 01:36.620 03:22.940
01:46.320
05:03.236
01:40.296
06:42.433
01:39.197
09.502
6 Yale (Daisy Mazzio-mason) 6 01:35.940 03:23.670
01:47.730
05:02.398
01:38.728
06:42.866
01:40.468
09.935

#31 Division I - II Eights A/B Semifinals Top 3 Advance to Upper Final, Remainder to Lower Final (10:20:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Washington (Klara Grube) 4 01:37.560 03:26.140
01:48.580
05:17.897
01:51.757
06:52.663
01:34.766
2 Ohio State (Claire Cannon) 2 01:38.340 03:27.980
01:49.640
05:18.749
01:50.769
06:52.776
01:34.027
00.113
3 Texas (Katelyn Bouthillette) 5 01:39.210 03:31.520
01:52.310
05:10.859
01:39.339
06:53.464
01:42.605
00.801
4 California (Maddison Brown) 3 01:37.250 03:26.850
01:49.600
05:12.334
01:45.484
06:54.402
01:42.068
01.739
5 Yale (Katie King-smith) 6 01:40.210 03:21.360
01:41.150
05:10.480
01:49.120
07:04.061
01:53.581
11.398
6 Indiana (Paige Spiller) 1 01:39.480 03:33.840
01:54.360
05:23.535
01:49.695
07:11.462
01:47.927
18.799

#32 Division I - II Eights A/B Semifinals Top 3 Advance to Upper Final, Remainder to Lower Final (10:30:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Stanford (Rena White) 3 01:35.830 03:19.260
01:43.430
05:06.721
01:47.461
06:51.761
01:45.040
2 Michigan (Grace Gagliardi) 4 01:38.940 03:22.840
01:43.900
04:59.620
01:36.780
06:53.932
01:54.312
02.171
3 Virginia (Star Davidson) 5 01:33.320 03:29.170
01:55.850
05:00.866
01:31.696
06:57.927
01:57.061
06.166
4 Brown (Andrea Bernhardt) 2 01:40.080 03:27.850
01:47.770
05:16.836
01:48.986
06:59.247
01:42.411
07.486
5 Princeton (Lauren Barnard) 6 01:40.220 03:33.760
01:53.540
05:01.107
01:27.347
07:05.198
02:04.091
13.437
6 Wisconsin (Elisabet Pietz) 1 01:40.710 03:29.320
01:48.610
05:23.534
01:54.214
07:14.393
01:50.859
22.632

#33 Division I - Fours A/B Semifinals Top 3 Advance to Upper Final, Remainder to Lower Final (10:40:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Washington (Demitra Tsamopoulou) 4 01:49.530 03:45.580
01:56.050
05:40.898
01:55.318
07:35.938
01:55.040
2 Texas (Lauren Mufarreh) 3 01:45.640 03:45.360
01:59.720
05:43.570
01:58.210
07:39.866
01:56.296
03.928
3 Michigan (Lilia Duncan) 5 01:44.190 03:51.210
02:07.020
05:51.369
02:00.159
07:42.590
01:51.221
06.652
4 Princeton (Hannah Schaenman) 1 01:46.100 03:53.910
02:07.810
05:50.657
01:56.747
07:47.847
01:57.190
11.909
5 Yale (Anna Scott) 2 01:46.510 03:49.510
02:03.000
05:53.300
02:03.790
07:51.528
01:58.228
15.590
6 Brown (Amira Parker) 6 01:47.190 04:00.870
02:13.680
05:46.281
01:45.411
07:51.975
02:05.694
16.037

#34 Division I - Fours A/B Semifinals Top 3 Advance to Upper Final, Remainder to Lower Final (10:50:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Stanford (India Robinson) 4 01:47.600 03:44.580
01:56.980
05:35.737
01:51.157
07:32.328
01:56.591
2 Ohio State (Kendell Massier) 3 01:48.350 03:48.370
02:00.020
05:40.498
01:52.128
07:35.532
01:55.034
03.204
3 California (Carlie Stipe) 5 01:54.080 03:47.000
01:52.920
05:38.405
01:51.405
07:35.838
01:57.433
03.510
4 Rutgers (Grace Lewis) 2 01:51.700 03:49.660
01:57.960
05:50.503
02:00.843
07:47.162
01:56.659
14.834
5 Duke (Amelia Shunk) 1 01:51.310 04:03.090
02:11.780
05:51.790
01:48.700
07:48.180
01:56.390
15.852
6 Indiana (Rosemary Munro) 6 01:51.990 03:59.970
02:07.980
05:53.923
01:53.953
07:51.065
01:57.142
18.737
7 Virginia (Abbie Bird) 7 01:56.170 04:54.650
02:58.480
05:55.803
01:01.153
07:55.827
02:00.024
23.499

#35 Division I - I Eights C/D Semifinals Top 3 Advance to Upper Final, Remainder to Lower Final (11:00:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Wisconsin (Alicia Evans) 4 01:42.440 03:23.530
01:41.090
05:09.995
01:46.465
06:48.981
01:38.986
2 Duke (Isabel Ruby-hill) 3 01:43.330 03:25.270
01:41.940
05:09.131
01:43.861
06:49.170
01:40.039
00.189
3 UCF (Lara Maule) 2 01:45.430 03:41.640
01:56.210
05:20.604
01:38.964
07:01.076
01:40.472
12.095
4 Rhode Island (Erika Pena) 5 01:43.740 03:33.310
01:49.570
05:19.089
01:45.779
07:03.225
01:44.136
14.244
5 Northeastern (Monica Mcewan) 1 01:46.850 03:37.640
01:50.790
05:21.623
01:43.983
07:03.878
01:42.255
14.897

#36 Division I - I Eights C/D Semifinals Top 3 Advance to Upper Final, Remainder to Lower Final (11:10:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Harvard (Rafaela Stalph) 3 01:34.940 03:24.390
01:49.450
05:03.352
01:38.962
06:45.012
01:41.660
2 Navy (Megan Hanson) 4 01:43.850 03:29.490
01:45.640
05:05.743
01:36.253
06:49.450
01:43.707
04.438
3 Indiana (Madison Wright) 2 01:38.090 03:25.190
01:47.100
05:06.473
01:41.283
06:51.421
01:44.948
06.409
4 Gonzaga (Zoe Calambokidis) 5 01:36.500 03:39.560
02:03.060
05:11.118
01:31.558
06:54.132
01:43.014
09.120
5 Marist (Bernadette Winby) 1 01:37.210 03:40.430
02:03.220
05:16.555
01:36.125
07:12.351
01:55.796
27.339

#37 Division I - II Eights C/D Semifinals Top 3 Advance to Upper Final, Remainder to Lower Final (11:20:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Harvard (Sarah Tisdall) 3 01:42.540 03:31.350
01:48.810
05:23.817
01:52.467
07:04.909
01:41.092
2 Iowa (Rachel Canon) 5 01:48.720 03:34.070
01:45.350
05:14.702
01:40.632
07:06.738
01:52.036
01.829
3 Northeastern (Adrienne Orriols) 2 01:47.660 03:57.050
02:09.390
05:21.682
01:24.632
07:09.223
01:47.541
04.314
4 UCF (Alyssa Derksen) 4 01:42.600 03:35.590
01:52.990
05:19.286
01:43.696
07:09.498
01:50.212
04.589
5 Rhode Island (Mekenzie Mattheson) 1 01:46.990 03:45.210
01:58.220
05:39.812
01:54.602
07:29.992
01:50.180
25.083

#38 Division I - II Eights C/D Semifinals Top 3 Advance to Upper Final, Remainder to Lower Final (11:30:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Rutgers (Mackenzie George) 4 01:40.700 03:31.770
01:51.070
05:16.586
01:44.816
06:59.669
01:43.083
2 Duke (Lelia Boley) 3 01:38.670 03:34.110
01:55.440
05:20.335
01:46.225
07:05.205
01:44.870
05.536
3 Navy (Elizabeth Downing) 2 01:50.030 03:46.260
01:56.230
05:26.088
01:39.828
07:11.956
01:45.868
12.287
4 Gonzaga (Alexandra Moeller) 5 01:51.580 03:37.920
01:46.340
05:32.659
01:54.739
07:16.927
01:44.268
17.258
5 Marist (Shawna Gilson) 1 01:47.250 03:47.140
01:59.890
05:43.887
01:56.747
07:34.286
01:50.399
34.617

#39 Division III - II Eights Petite Final (places 7-8) (11:40:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Ithaca (Dania Bogdanovic) 3 02:25.090 03:50.120
01:25.030
05:48.643
01:58.523
07:44.432
01:55.789
2 Washington College (Caroline Jackson) 4 01:51.520 03:51.030
01:59.510
05:49.673
01:58.643
07:47.155
01:57.482
02.723

#40 Division III - II Eights Grand Final (places 1-6) (11:50:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Bates (Grace Murnaghan) 4 01:45.490 03:39.140
01:53.650
05:30.585
01:51.445
07:18.854
01:48.269
2 WPI (Lillian Neff) 2 01:49.300 03:40.220
01:50.920
05:30.950
01:50.730
07:25.342
01:54.392
06.488
3 Wellesley (Mia Caglieris) 1 01:48.240 03:50.700
02:02.460
05:31.702
01:41.002
07:26.996
01:55.294
08.142
4 Wesleyan (CT) (Monica Rao) 3 01:45.790 03:44.540
01:58.750
05:38.787
01:54.247
07:32.650
01:53.863
13.796
5 Hamilton (Alexia Assimakapolous) 5 01:44.560 03:46.180
02:01.620
05:35.303
01:49.123
07:33.211
01:57.908
14.357
6 Pacific Lutheran (Anna Norman-wikner) 6 01:51.400 03:51.800
02:00.400
05:47.624
01:55.824
07:44.005
01:56.381
25.151

#41 Division III - I Eights Petite Final (places 7-8) (12:00:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Washington College (Erika Reynolds) 4 01:44.810 03:42.280
01:57.470
05:35.485
01:53.205
07:23.393
01:47.908
2 Pacific Lutheran (Hannah Beach) 3 01:42.850 03:41.270
01:58.420
05:36.252
01:54.982
07:24.940
01:48.688
01.547

#42 Division III - I Eights Grand Final (places 1-6) (12:10:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Bates (Lena Rintell) 4 01:39.640 03:29.870
01:50.230
05:17.831
01:47.961
07:01.012
01:43.181
2 WPI (Melissa Bazakas-chamberlain) 3 01:42.190 03:32.330
01:50.140
05:19.252
01:46.922
07:06.932
01:47.680
05.920
3 Wellesley (Frances Dingivan) 5 01:40.710 03:33.870
01:53.160
05:20.134
01:46.264
07:09.117
01:48.983
08.105
4 Ithaca (Savannah Brija) 2 01:45.130 03:35.020
01:49.890
05:20.975
01:45.955
07:09.566
01:48.591
08.554
5 Wesleyan (CT) (Allison Quintana) 1 01:47.970 03:38.570
01:50.600
05:23.535
01:44.965
07:20.699
01:57.164
19.687
6 Hamilton (Emily Norum) 6 01:49.660 03:39.740
01:50.080
05:33.617
01:53.877
07:23.059
01:49.442
22.047

#43 Division I - Fours C/D Semifinals Top 3 Advance to Upper Final, Remainder to Lower Final (12:20:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Iowa (Nina Lawrence) 4 01:54.460 04:01.100
02:06.640
06:01.359
02:00.259
08:00.345
01:58.986
2 Navy (Katherine Long) 3 02:01.230 04:03.460
02:02.230
06:06.237
02:02.777
08:07.649
02:01.412
07.304
3 Northeastern (Peri Mishkin) 5 02:04.880 04:12.580
02:07.700
06:13.396
02:00.816
08:14.214
02:00.818
13.869
4 Marist (Sara Barker) 2 01:57.960 04:16.950
02:18.990
06:21.422
02:04.472
08:23.332
02:01.910
22.987

#44 Division I - Fours C/D Semifinals Top 3 Advance to Upper Final, Remainder to Lower Final (12:30:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Wisconsin (Elizabeth Clarke) 3 01:53.050 03:56.310
02:03.260
05:49.899
01:53.589
07:45.587
01:55.688
2 UCF (Chiara Ciullo) 4 01:53.840 04:00.790
02:06.950
05:55.159
01:54.369
07:52.694
01:57.535
07.107
3 Rhode Island (Tinsley Copeland) 2 02:01.620 04:11.340
02:09.720
06:08.364
01:57.024
08:08.716
02:00.352
23.129
4 Harvard (Caroline Noble) 5 01:58.380 04:23.150
02:24.770
06:16.165
01:53.015
08:17.371
02:01.206
31.784
5 Gonzaga (Samantha Toll) 1 02:04.950 04:35.050
02:30.100
06:19.472
01:44.422
08:21.531
02:02.059
35.944

#45 Division II - Eights Repechage Top 2 Advance to Grand Final, Remainder to Petite Final (12:40:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Florida Tech (Natalia Arasa Bonavila) 4 01:44.320 03:37.870
01:53.550
05:23.085
01:45.215
07:08.177
01:45.092
2 Seattle Pacific (Chloe Remley) 3 01:45.230 03:39.170
01:53.940
05:27.421
01:48.251
07:10.318
01:42.897
02.141
3 UC San Diego (Tonya Khounani) 2 01:47.290 03:39.780
01:52.490
05:29.642
01:49.862
07:10.886
01:41.244
02.709
4 Jefferson (Michaela Strangia) 5 01:46.160 03:52.510
02:06.350
05:34.595
01:42.085
07:24.997
01:50.402
16.820

#46 Division II - Fours Repechage Top 2 Advance to Grand Final, Remainder to Petite Final (12:50:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Western Wash. (Hannah Bivans) 3 02:01.650 04:12.550
02:10.900
06:12.428
01:59.878
08:15.263
02:02.835
2 Seattle Pacific (Brooklyn Liberato) 4 02:04.510 04:15.500
02:10.990
06:15.086
01:59.586
08:16.663
02:01.577
01.400
3 UC San Diego (Madeleine Wagner) 2 02:05.400 04:24.100
02:18.700
06:18.335
01:54.235
08:22.988
02:04.653
07.725
4 Jefferson (Jennifer Palacios) 5 02:06.850 04:17.750
02:10.900
06:23.741
02:05.991
08:32.514
02:08.773
17.251

#47 Division I - I Eights Petite Final (places 7-12) (09:00:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Princeton (Hadley Irwin) 6 01:46.550 03:08.160
01:21.610
04:40.118
01:31.958
06:11.529
01:31.411
2 Yale (Daisy Mazzio-mason) 2 01:52.880 03:01.070
01:08.190
05:41.168
02:40.098
06:14.337
33.169
02.808
3 Iowa (Eve Stewart) 5 01:48.190 03:11.290
01:23.100
04:46.778
01:35.488
06:15.619
01:28.841
04.090
4 Rutgers (Sarah Johanek) 4 02:40.950 03:11.930
30.980
05:38.722
02:26.792
06:16.509
37.787
04.980
5 Brown (Adelaide Dahl) 3 01:50.220 03:03.150
01:12.930
04:40.727
01:37.577
06:16.550
01:35.823
05.021
6 Virginia (Reilly White) 1 01:56.030 03:02.220
01:06.190
05:45.985
02:43.765
06:18.908
32.923
07.379

#48 Division I - I Eights Grand Final (places 1-6) (09:10:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Washington (Tabea Schendekehl) 5 01:32.400 03:06.180
01:33.780
04:40.487
01:34.307
06:07.284
01:26.797
2 Texas (Ljiljana Josic) 4 01:33.040 03:03.690
01:30.650
04:37.118
01:33.428
06:07.971
01:30.853
00.687
3 Michigan (Jessica Schoonbee) 2 01:30.790 02:49.140
01:18.350
04:36.448
01:47.308
06:08.659
01:32.211
01.375
4 Stanford (Stephanie Grauer) 3 01:31.430 02:52.990
01:21.560
04:38.438
01:45.448
06:09.344
01:30.906
02.060
5 California (Charlotte Wesselmann) 6 01:34.270 03:05.390
01:31.120
04:39.265
01:33.875
06:10.515
01:31.250
03.231
6 Ohio State (Leonie Heuer) 1 01:35.000 02:49.640
01:14.640
04:41.337
01:51.697
06:11.042
01:29.705
03.758

#49 Division I - II Eights Petite Final (places 7-12) (09:20:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 California (Maddison Brown) 6 01:35.240 03:12.000
01:36.760
04:44.712
01:32.712
06:18.978
01:34.266
2 Princeton (Lauren Barnard) 3 01:32.260 03:07.620
01:35.360
04:44.648
01:37.028
06:19.838
01:35.190
00.860
3 Brown (Andrea Bernhardt) 5 01:37.200 03:10.920
01:33.720
04:45.671
01:34.751
06:21.178
01:35.507
02.200
4 Yale (Katie King-smith) 4 01:34.020 03:09.380
01:35.360
04:46.975
01:37.595
06:23.733
01:36.758
04.755
5 Indiana (Paige Spiller) 2 01:35.970 03:10.940
01:34.970
04:49.578
01:38.638
06:27.258
01:37.680
08.280
6 Wisconsin (Elisabet Pietz) 1 01:36.570 03:13.560
01:36.990
04:53.485
01:39.925
06:35.330
01:41.845
16.352

#50 Division I - II Eights Grand Final (places 1-6) (09:30:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Washington (Klara Grube) 6 01:33.670 03:06.170
01:32.500
04:39.639
01:33.469
06:11.262
01:31.623
2 Texas (Katelyn Bouthillette) 2 01:32.360 03:05.930
01:33.570
04:49.076
01:43.146
06:12.328
01:23.252
01.066
3 Michigan (Grace Gagliardi) 3 01:32.860 03:08.470
01:35.610
04:42.285
01:33.815
06:15.063
01:32.778
03.801
4 Stanford (Rena White) 5 01:35.840 03:09.010
01:33.170
04:42.164
01:33.154
06:16.937
01:34.773
05.675
5 Ohio State (Claire Cannon) 4 01:36.280 03:10.090
01:33.810
04:44.007
01:33.917
06:20.449
01:36.442
09.187
6 Virginia (Star Davidson) 1 01:35.000 03:12.490
01:37.490
04:39.471
01:26.981
06:26.567
01:47.096
15.305

#51 Division I - Fours Petite Final (places 7-12) (09:40:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Princeton (Hannah Schaenman) 7 01:50.530 03:31.180
01:40.650
05:17.655
01:46.475
07:03.634
01:45.979
2 Brown (Amira Parker) 3 01:42.170 03:28.720
01:46.550
05:18.395
01:49.675
07:06.083
01:47.688
02.449
3 Indiana (Rosemary Munro) 2 01:47.040 03:33.430
01:46.390
05:22.362
01:48.932
07:08.084
01:45.722
04.450
4 Rutgers (Grace Lewis) 6 01:48.810 03:33.250
01:44.440
05:20.502
01:47.252
07:08.564
01:48.062
04.930
5 Yale (Anna Scott) 5 01:52.150 03:29.950
01:37.800
05:21.371
01:51.421
07:09.636
01:48.265
06.002
6 Duke (Amelia Shunk) 4 01:46.290 03:34.790
01:48.500
05:21.707
01:46.917
07:10.592
01:48.885
06.958
7 Virginia (Abbie Bird) 1 01:49.260 03:35.850
01:46.590
05:28.241
01:52.391
07:17.996
01:49.755
14.362

#52 Division I - Fours Grand Final (places 1-6) (09:50:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Washington (Demitra Tsamopoulou) 6 01:44.550 03:26.790
01:42.240
05:09.711
01:42.921
06:52.451
01:42.740
2 Stanford (India Robinson) 5 01:43.350 03:25.640
01:42.290
05:10.738
01:45.098
06:55.642
01:44.904
03.191
3 Texas (Lauren Mufarreh) 4 01:43.920 03:28.120
01:44.200
05:13.123
01:45.003
06:56.987
01:43.864
04.536
4 Michigan (Lilia Duncan) 2 01:42.850 03:24.780
01:41.930
05:15.985
01:51.205
06:57.915
01:41.930
05.464
5 Ohio State (Kendell Massier) 3 01:47.320 03:28.470
01:41.150
05:17.340
01:48.870
06:59.256
01:41.916
06.805
6 California (Carlie Stipe) 1 01:45.560 03:26.460
01:40.900
05:16.668
01:50.208
07:00.072
01:43.404
07.621

#53 Division II - Fours Petite Final (places 5-6) (10:00:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 UC San Diego (Madeleine Wagner) 3 01:51.290 03:46.580
01:55.290
05:44.982
01:58.402
07:40.841
01:55.859
2 Jefferson (Jennifer Palacios) 4 01:54.440 03:50.840
01:56.400
05:51.939
02:01.099
07:51.998
02:00.059
11.157

#54 Division II - Fours Grand Final (places 1-4) (10:10:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Central Okla. (Shelby Wackerly) 4 01:47.880 03:39.340
01:51.460
05:34.114
01:54.774
07:27.026
01:52.912
2 Western Wash. (Hannah Bivans) 1 01:50.730 03:45.840
01:55.110
05:39.185
01:53.345
07:31.086
01:51.901
04.060
3 Florida Tech (Shaula Rey) 3 01:48.300 03:42.840
01:54.540
05:37.661
01:54.821
07:32.884
01:55.223
05.858
4 Seattle Pacific (Brooklyn Liberato) 2 01:52.280 03:43.310
01:51.030
05:40.878
01:57.568
07:37.855
01:56.977
10.829

#55 Division II - Eights Petite Final (places 5-6) (10:20:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Jefferson (Michaela Strangia) 4 01:37.820 03:17.650
01:39.830
04:59.905
01:42.255
06:42.130
01:42.225
2 UC San Diego (Tonya Khounani) 3 01:36.000 03:21.970
01:45.970
05:04.388
01:42.418
06:46.048
01:41.660
03.918

#56 Division II - Eights Grand Final (places 1-4) (10:30:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Central Okla. (Cameron Blunk) 3 01:37.020 03:14.080
01:37.060
04:53.911
01:39.831
06:33.011
01:39.100
2 Florida Tech (Natalia Arasa Bonavila) 2 01:36.390 03:15.950
01:39.560
04:57.315
01:41.365
06:37.088
01:39.773
04.077
3 Western Wash. (Angie Dexter) 4 01:40.500 03:20.610
01:40.110
05:02.164
01:41.554
06:43.504
01:41.340
10.493
4 Seattle Pacific (Chloe Remley) 1 01:39.340 03:19.930
01:40.590
05:02.766
01:42.836
06:43.651
01:40.885
10.640

#57 Division I - I Eights D Final (places 19-22) (10:40:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Gonzaga (Zoe Calambokidis) 4 01:34.070 03:09.660
01:35.590
04:48.348
01:38.688
06:27.391
01:39.043
2 Northeastern (Monica Mcewan) 1 01:36.780 03:14.760
01:37.980
04:54.189
01:39.429
06:33.439
01:39.250
06.048
3 Rhode Island (Erika Pena) 3 01:37.410 03:16.790
01:39.380
04:57.521
01:40.731
06:36.373
01:38.852
08.982
4 Marist (Bernadette Winby) 2 01:36.250 03:15.560
01:39.310
04:56.711
01:41.151
06:37.368
01:40.657
09.977

#58 Division I - I Eights C Final (places 13-18) (10:50:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Harvard (Rafaela Stalph) 6 01:33.970 03:07.480
01:33.510
04:41.401
01:33.921
06:15.170
01:33.769
2 Indiana (Madison Wright) 2 01:31.860 03:05.750
01:33.890
04:42.283
01:36.533
06:16.928
01:34.645
01.758
3 Navy (Megan Hanson) 4 01:32.630 03:08.000
01:35.370
04:44.490
01:36.490
06:20.048
01:35.558
04.878
4 Wisconsin (Alicia Evans) 5 01:33.180 03:08.930
01:35.750
04:44.667
01:35.737
06:20.483
01:35.816
05.313
5 Duke (Isabel Ruby-hill) 3 01:34.820 03:15.680
01:40.860
04:44.579
01:28.899
06:22.440
01:37.861
07.270
6 UCF (Lara Maule) 1 01:37.430 03:08.440
01:31.010
04:55.039
01:46.599
06:34.395
01:39.356
19.225

#59 Division I - II Eights D Final (places 19-22) (11:00:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 UCF (Alyssa Derksen) 3 01:35.440 03:13.740
01:38.300
04:54.214
01:40.474
06:33.754
01:39.540
2 Rhode Island (Mekenzie Mattheson) 1 01:37.630 03:19.660
01:42.030
05:02.082
01:42.422
06:43.871
01:41.789
10.117
3 Gonzaga (Alexandra Moeller) 4 01:39.530 03:20.840
01:41.310
05:03.279
01:42.439
06:45.029
01:41.750
11.275
4 Marist (Shawna Gilson) 2 01:41.750 03:26.690
01:44.940
05:13.672
01:46.982
06:59.099
01:45.427
25.345

#60 Division I - II Eights C Final (places 13-18) (11:10:00) Official
* Due to protest of conditions Duke was awarded tie for second. Duke's unofficial time: 06:31.303
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Harvard (Sarah Tisdall) 5 01:36.350 03:11.950
01:35.600
04:49.104
01:37.154
06:25.441
01:36.337
2 Duke (Lelia Boley) 4 01:36.910 03:13.590
01:36.680
04:52.127
01:38.537
NTT 04.792
2 Rutgers (Mackenzie George) 6 01:37.350 03:14.210
01:36.860
04:51.561
01:37.351
06:30.233
01:38.672
04.792
4 Iowa (Rachel Canon) 3 01:35.680 03:33.500
01:57.820
04:52.683
01:19.183
06:32.721
01:40.038
07.280
5 Northeastern (Adrienne Orriols) 1 01:38.750 03:16.220
01:37.470
04:56.242
01:40.022
06:36.083
01:39.841
10.642
6 Navy (Elizabeth Downing) 2 01:38.340 03:18.100
01:39.760
04:57.861
01:39.761
06:39.404
01:41.543
13.963

#61 Division I - Fours D Final (places 19-22) (11:20:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Harvard (Caroline Noble) 2 01:49.650 03:41.940
01:52.290
05:37.620
01:55.680
07:34.218
01:56.598
2 Gonzaga (Samantha Toll) 1 01:55.870 03:49.930
01:54.060
05:44.939
01:55.009
07:40.689
01:55.750
06.471
3 Marist (Sara Barker) 3 01:53.770 03:47.500
01:53.730
05:44.794
01:57.294
07:42.500
01:57.706
08.282

#62 Division I - Fours C Final (places 13-18) (11:30:00) Official
PlaceEntryLane500M1000M1500MTimeMargin
1 Wisconsin (Elizabeth Clarke) 5 01:46.390 03:32.680
01:46.290
05:20.566
01:47.886
07:09.694
01:49.128
2 UCF (Chiara Ciullo) 3 01:45.270 03:31.200
01:45.930
05:22.413
01:51.213
07:13.604
01:51.191
03.910
3 Iowa (Nina Lawrence) 6 01:48.300 03:37.660
01:49.360
05:28.255
01:50.595
07:17.531
01:49.276
07.837
4 Navy (Katherine Long) 4 01:47.630 03:36.910
01:49.280
05:27.659
01:50.749
07:21.023
01:53.364
11.329
5 Northeastern (Peri Mishkin) 2 01:51.250 03:43.190
01:51.940
05:32.976
01:49.786
07:28.544
01:55.568
18.850
6 Rhode Island (Tinsley Copeland) 1 01:50.030 03:43.990
01:53.960
05:38.420
01:54.430
07:34.949
01:56.529
25.255








Copyright Charles River Timing LLC